• září 2016
  • 249 zobrazení
  • 1
  • 00
Naše druhá návštěva u českých krajanů v Rumunsku, do míst, kde čas plyne mnohem pomaleji a lidé k sobě mají blíž.
Svatá Helena, Rovensko,Gernick,Bígr, Eibental a příroda kolem.
Zlín 26.-28.8.2016
46.ročník obtížné soutěže opět důkladně prověřil techniku i jezdce, své k tomu dodalo i extrémně teplé počasí.
Nejvíc bude na letošní barumku vzpomínat asi Jan Kopecký, který si svým pátým vítězstvím vybojoval puotvní pohár do své sbírky natrvalo.
V diváckých zónách, opět o nějaký metr vzdálenějších od tratí, si mohli návštěvníci pouze vzájemně postěžovat, proč u nás musí platit tak přísná bezpečnostní opatření, když na jiných evropských soutěžích to funguje bez nich.
I přesto sem letos opět přijely tisíce fanoušků nejen z Čech, ale i z okolních států.
  • 00
42.ročník Barum Czech Rally Zlín se jel poslední prázdninový víkend. Páteční noční erzeta v ulicích města má osobitou atmosféru umocněnou velkým počtem diváků. Sobotní rychlostní zkoušky byly ve znamení proměnlivého počasí, takže i trať byla střídavě suchá a mokrá a vyžadovala po jezdcích maximum koncentrace . Nedělní závod poznamenala tragická událost v třinácté erzetě a následné zrušení zbytku soutěže. Odpolední rychlostní zkouškou Maják tak projely pouze vozy předjezdců a závodníků se již diváci nedočkali.
Kategorie: autasportudálosti
2 komentáře
  • 14.9.2012
  • 141 zobrazení
  • 0
  • 22
Poslední prázdninový víkend ožil Zlín a jeho okolí největším motoristickým svátkem BARUM CZECH RALLY ZLÍN s ročníkovým číslem 44. Bulvární média i organizátoři mohli být spokojeni- během soutěže nedošlo k žádným vážným zraněním. Pro diváky to znamenalo sledování trati opět z o pár metrů větší vzdálenosti. Pro amatérské fotografy, bez možnosti pohybu mimo vyhrazený prostor, opět těžší hledání dobrých záběrů. Pro soutěžící potvrzení toho, že Barumka je těžká soutěž, která prověří jezdce i techniku: tomu odpovídal počet posádek, které během víkendu odpadly.
  • srpen 2014
  • 125 zobrazení
  • 1
  • 00
Zhruba čtyřicítka závodníků se v úterní podvečer postavila na start cross country závodu "Běh lesem u Doubravy".
V lesnatém údolí řeky Doubravy pod Třemošnicí byl připraven tříkolový okruh v celkové délce 8,5 kilometru, dětská kategorie byla vypsána na jedno kolo.
  • 9.8.2017
  • 172 zobrazení
  • 0
  • 00
Letos již patnáctý ročník cyklo seriálu "Bikové úterky" byl zahájen prvním závodem v úterý 5.4.2016 v Třemošnici. Startovalo se v několika kategoriích od nejmeších dětí až po dosplělé.
Pořadatelé vytyčili lesní trať, vedoucí podél řeky Doubravy, s několika technickými pasážemi. Ty nabídly opět zajímavou kulisu pro fotgrafování. Nedostatek světla kompenzoval externí blesk.
Množství fotek se stejným motivem slouží pro zachycení více soutěžících, jako fotreport by stačila desetina.
  • 5.4.2016
  • 658 zobrazení
  • 0
  • 00
Pátý závod seriálu s názvem "Bikové úterky" se jel v Třemošnici zcela netradičně v sobotu.
Sobotní termín byl zvolen záměrně s ohledem na poslední závod a příznivá byla i účast diváků.
Mezi nejmladší soutěžící patřily děti na odrážedlech, v kategorii dospělých bylo možné vidět kvalitní sportovní výkony.
Narodil jsem se 24.2.2011 v 11.40
Tak mě tu máte. Měřím 49 cm a vážím 2,95 kg, ale každým dnem je to jinak.
  • 00
Folkový festival naa hradu Lichnice u Třemošnice. Přestože počasí si trochu hrálo, diváky to neodradilo a užili si den plný dobré muziky. Po závěrečné písni Roberta Křesťana se dál hrálo a zpívalo až do rána.
  • minulou sobotu
  • 145 zobrazení
  • 1
  • 00
Zřícenina hradu Lichnice u Třemošnice 14.7.2018
16.ročník festivalu Folk na Lichnici
Rekordní návštěvnost a úžasná atmosféra..až do rána.
1 komentář
  • 14.7.2018
  • 466 zobrazení
  • 6
  • 11
10.12.2016
"O pohár starosty města Třemošnice", halový fotbalový turnaj mladších přípravek.
  • 00
Třemošnice 19.4.2013: Dopravní nehoda osobního automobilu a autobusu s velkým počtem zraněných byla ostrou prověrkou záchranných složek. Hasiči z Třemošnice, Ronova nad Doubravou i profesionální tým ze Seče obdrželi v pátek krátkce po šestnácté hodině hlášení o dopravní nehodě, která se stala na autobusovém nádraží v Třemošnici. Na místě probíhalo vyprošťování osob z automobilu pomocí hydraulických nůžek a poskytování první pomoci všem zraněným, z nichž někteří byli v šoku a chovali se velmi afektovaně. Zásah navíc znesnadňovaly hloučky přihlížejících zvědavců. Celou akci kontrolovalo několik profesionálních zdravotníků a dohlíželo na správný průběh-nejednalo se totiž naštěstí o skutečnou nehodu, ale pouze simulované cvičení. Chování "zraněných" figurantů a profesionální přístup záchranářů vyvolával u přihlížející veřejnosti nepříjemné pocity, jako by se jednalo o skutečnost.
1 komentář
  • 21.4.2013
  • 948 zobrazení
  • 0
  • 11
V sobotu 4. 5. proběhla na sportovním areálu v Třemošnici Liga okresu Chrudim O pohár starosty města Třemošnice v požárním útoku.
  • 4.5.2019
  • 197 zobrazení
  • 0
  • 00
První závod letošního ročníku Ligy okresu Chrudim v požárním útoku se konal 7.5. na Třemošnickém stadionu.
26 mužských a 10 ženských týmů, slunečné počasí, početná divácká kulisa a dobré zázemí vytvořilo skvělé podmínky pro závodníky i přihlížející.
Běhat s foťákem spolu s hasiči nešlo, nejatraktivnější snímky tak nabízela nádrž s vodou.